До того моменту , як цуценя потрапляє у ваш будинок, воно, зазвичай, контактує зі своїми однопомітниками та мамою. І мова спілкування щенят, як правило, одна. Вони граються, покусуючи один одного та весело один на одного наскакуючи.
Таким чином, щеня проходить соціалізацію в собачій сім'ї, або, іншими словами , в зграї.
Коли ж цуценя залишає будинок заводчика, воно має навчитися новому способу спілкування. Укуси нікого не тішать. Молочні зуби дуже гострі і люди, найчастіше, виявляються застигнуті зненацька цією проблемою.
Тож, по-перше, постарайтеся спочатку не грати із цуценям руками. Для цього мають бути заздалегідь куплені іграшки. Про гру та іграшки я напишу окремий пост. Поки що просто прошу запам'ятати, що руками ми не граємо.
А по-друге, щоб цуценя назавжди перестало вас кусати за руки, коли ви вирішили його почухати за вушком або погладити, вам потрібно вивчити один жест, який імітує дуже зрозумілий цуценятами сигнал "відчепись" або "ти не маєш рації, так не роби", яким користуються старші за рангом псові у будь-якій зграї. Це легкий дотик зубів у ділянці шиї.
Зазвичай вовчиця-мати таким чином виховує вовченят та й усі псові поводяться також.
Уявіть, що ви хочете когось дуже легко і жартівливо відштовхнути пальцями, наприклад, дитину у грі. Те саме із цуценям.
Поштовх має бути зроблений у районі шиї, розчепіреними пальцями. Нігті дівчат, що відрощують їх для краси, звичайно більше підходять для цієї мети, щеняті вони більше нагадають зуби, але, насправді, головне, щоб цуценя відчуло цей різкий дотик.
Зазвичай, вистачає одного дня, щоб щеня перестало кусатися.
Цей жест повинні вивчити усі члени сім'ї.
top of page
Розплідник зареєстрован у КСУ/FCI у 2010 році
bottom of page
Comments